(Click) کلیک

... ترفند، آموزش، اندروید، دانلود و

(Click) کلیک

... ترفند، آموزش، اندروید، دانلود و

(Click) کلیک
با سلام ما در اینجا مطالبی در مورد رایانه، نرم افزارهای کاربردی، ترفندهای جالب در ویندوز، اندروید و ... قرار خواهیم داد و در بخش هایی سعی شده تا نرم افزار های کاربردی جالب و سایت هایی را به شما معرفی کنیم که امیدوارم از مطالب ما لذت ببرید و ما رو با نظراتتون در هرچه بهتر کردن وبلاگ یاری کنید.
با تشکر
نویسندگان
آخرین نظرات

همانگونه که با اختراع دستگاه چاپ به وسیله‌ی گوتنبرگ سرعت ایجاد منابع اطلاعاتی و دسترسی به آنها به طور قابل توجهی افزایش یافت بهره گیری از رایانه ها هم باعث ایجاد تحولی اساسی در مسیر علم شد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات، که متأثر از وجود رایانه‌هاست، در تمام جنبه‌های زندگی وترد شده، به طوری که تصور دنیای بدون کامپیوتر را غیر ممکن کره است.

رایانه چیست؟ 

رایانه (computer)، ماشینی است قابل برنامه ریزی که از ترکیب اجزای الکترونیکی و الکترومکانیکی تشکیل شده است. و می‌تواند پس از دریافت ورودی‌ها، بر اساس دنباله‌ای از دستورالعمل‌های مشخص، پردازش خاصی ار انجام داده، سپس نتیجه را ذخیره یا به خروجی بفرستد. بسیاری از امور زندگی ما بر اساس همین روال ((ورودی، پردازش و خروجی)) صورت می‌گیرد

دسته بندی رایانه‌ها

بر اساس قدرت پردازش میتوان رایانه‌ها را به چهار گروه اصلی تقسیم کرد که عبارتند از: ابر رایانه‌ها، رایانه‌های بزرگ، رایانه‌های کوچک، ریز رایانه‌ها.

ابر رایانه‌ها : رایانه‌هایی هستند که قدرت پردازش، سرعت و توانایی فوق‌العاده‌ای دارند و اندازه‌ی آنها بسیار بزرگ است. ابر رایانه‌ها در پروژه‌هایی مانند پیش بینی اوضاع جوی و امور نظامی و فضایی-که نیاز به محاسبات سنگین و پیچیده‌ای دارند – استفاده میشود.

 

رایانه‌های بزرگ: برای محاسبات بسیار سنگین و پیچیده‌ای طراحس شدند و در مؤسساتی به کار گرفته میشود که حجم اطلاعات مورد پردازش در آنها بسیار زیاد است؛ مثلا مؤسسه‌هایی که باید اطلاعات مربوط به آب و برق و تلفن شهروندی را پردازش کنند. کاربران این نوع رایانه‌ها معمولا از طریق شبکه به آن دسترسی دارند و به طور مشترک از امکانات آن بهره می‌برند.

رایانه‌های کوچک: رایانه‌هایی در حد متوسط هستند که حجم داده‌‍ های مورد پردازش و تنوع کاری آنها نسبتا زیاد است و میتوان از آنها برای پردازش کارهای کاربران شبکه استفاده کرد. با اتصال چند رایانه کوچک به رایانه‌ی بزرگ، میتوان شبکه‌ای بزرگتر را بوجود آورد که توانایی پردازش اطلاعات بیشتری را دارد.

ریز رایانه‌ها: به خاطر حجم کمتر و قیمت پایین تر از سایر رده‌ها کاربرد بسیار بالایی در همه زمینه‌ها دارند. ریز رایانه‌ها  بر اساس یک ریز پردازنده ساخته میشود و قدرت پردازش آنها با رایانه‌های بزرگ نسل‌های پیش برابری میکند. رایانه‌های شخصی که به PC معروف هستند از این نوع رایانه‌ها هستند و در سه شکل رایانه‌های رومیزی، رایانه‌های کیفی (لپ‌تاپ‌ها) و رایانه‌های دیجیتالی شخصی عرضه میشود. 

  

برای دانلود هر یک از کتب بر روی آن کلیک کنید.

لطفا اگر هر یک از لینک ها به هر دلیلی درست نبود لطفا با ما درمیان بگذارید.

مبانی رایانه                   سیستم عامل جلد1                  سیستم عامل جلد2 

برنامه سازی1                  برنامه سازی2                             برنامه سازی  3    

  بسته نرم افزاری1              بسته نرم افزاری2                  بسته نرم افزاری3جلد1

بسته نرم افزاری3جلد2         شبکه های رایانه ای                  سخت افزار

بانک اطلاعاتی                   زبان تخصصی